Завершила роботу п’ятнадцята міжнародна наукова конференція «Церква – наука – суспільство: питання взаємодії»

2 червня 2017 року завершилася п’ятнадцята міжнародна наукова конференція «Церква – наука суспільство: питання взаємодії» присвячена 250-річчю від дня народження митрополита Євгенія Болховітінова.

Конференція тривала з 29 травня по 2 червня 2017 р. У її роботі взяли участь більше 90 вітчизняних та іноземних науковців. Секційні засідання конференції проходили в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, Церковно-археологічному кабінеті КДАІС, Центральному державному історичному архіві України, м. Київ, Центрі пам’яткознавства НАН України і УТОПІК. Виїзні засідання секцій пройшли у Вишгородському історико-культурному заповіднику та м. Чернігові на базі Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.

Протягом п’яти днів учасники наукового форуму обговорювали проблеми історії, археології, джерелознавства, мистецтвознавства та пам’яткознавства. На секціях «Митрополит Євгеній та його наукова спадщина: історія та історіографія християнської церкви ХІХ – початку ХХІ ст.», «Дослідження та збереження християнських пам’яток: теорія і практика», «Писемні джерела з історії християнської церкви: виявлення, дослідження, збереження, публікація» розглядалися актуальні питання взаємодії між церквою та науковими інституціями, проблеми дотримання міжнародного та українського законодавства під час реставрації та відновлення пам’яток.

Вже втретє в м. Чернігові працювала виїзна секція «Церковна археологія Лівобережної України». Київські та чернігівські фахівці – історики, археологи, історіографи, джерелознавці обговорили актуальні наукові проблеми дослідження пам’яток церковної давнини регіону.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon