ВЕЛИКИЙ ГЕТЬМАН УКРАЇНИ: день пам’яті Івана Мазепи в Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра”

22 вересня 2022 року Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” та Скарбниця Національного музею історії України запрошують охочих долучитися до історико-культурної події, присвяченої Івану Мазепі. Як відомо, гетьман Війська Запорозького обох сторін Дніпра помер в ніч з 21 на 22 вересня 1709 року на території Молдавського князівства, у селі Варниця біля міста Бендери. Там же було упокоєно його тіло, яке згодом перепоховали козаки. Та якщо б доля була прихильнішою до цього видатного українського діяча, то місцем його поховання, беззаперечно, мала стати Києво-Печерська лавра. До сьогодні на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” збереглось чимало рухомих і нерухомих пам’яток, пов’язаних з іменем Івана Мазепи та його славетного роду. У четвер, 22 вересня, всі бажаючі отримають можливість побачити унікальні пам’яткі кінця XVII – початку XVIII ст., дізнатись під час тематичних лекцій маловідомі факти з історії України Мазепиної доби, а також почути аутентичні барокові співи у виконанні народного артиста України Тараса Компаніченка.

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ:

Локація: Верхня територія Національного заповідника Києво-Печерська лавра

13:00–14:00 Тематичний маршрут “Стежками гетьмана Мазепи” (Олег Топилко, Ірина Халіль "НЗ “Києво-Печерська лавра")

 

Локація: Південна (Годинникова) вежа Національного заповідника Києво-Печерська лавра” 

14:00–14:30  Історико-мистецький екскурс “Честь Господові воздав” к.і.н. Ольги Крайньої і к.і.н. Аліни Вариводи (НЗ “Києво-Печерська лавра”)

14:30–15:00  Публічна лекція “Смерть та поховання Мазепи: досліджене та нез’ясоване” д.і.н. Ольги Ковалевської (Інститут історії України НАН України)

15:00–16:00  Виступ народного артиста України Тараса Компаніченка

16:00–16:20  Історичний екскурс “Московит не має права на Київ і всю Україну”: звернення Пилипа Орлика та мазепинців до володарів Європи” к.і.н. Ярослава Затилюка (Національний музей історії України, Інститут історії України НАН України)

 

Локація: Скарбниця Національного музею історії України

16:30–17:30  Авторська екскурсія к.і.н. Ярослава Затилюка виставкою “Європейська Україна. Доба Мазепи”

 

Долучитися до наших заходів можна у будь-який час після 13:00, придбавши вхідний квиток до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” вартістю у 80 грн. (пільговий квиток для студентів і пенсіонерів – 40 грн., вхід для військовослужбовців ЗСУ безкоштовний).

Вартість квитка на авторську екскурсію у Скарбницю Національного музею історії України 100 грн. (пільговий квиток – 50 грн.)

YouTube icon
Facebook icon