Відкрито виставку образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Мультикультурний мікс»

Шановні друзі!

З нагоди відзначення свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня захисника України, а також Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй у першому ярусі Великої лаврської дзвіниці відкрито виставку образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Мультикультурний мікс», організаторами якої є Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник і Київський центр народної творчості та культурологічних досліджень.

У експозиції можна побачити роботи майстрів – представників різних культурно-мистецьких традицій. Cтанковий живопис, народний декоративний розпис, гончарство, ткацтво, квілінг, бісероплетіння, виготовлення прикрас на ювелірному дроті тощо наочно демонструють розмаїття напрямків розвитку сучасного мистецтва.

На виставку власні роботи надали видатний кримськотатарський кераміст Рустем Скибін, який зберігає та відтворює традиційні технології побутової гончарної кераміки, створивши на їхній основі власний стиль розпису керамічних виробів кольоровою емаллю; учасник багатьох міжнародних та всеукраїнських виставок живописець Андрій Гук; заслужений художник АР Крим Ангеліна Цанг (її твори зберігаються в державних та приватних колекціях України й світу); українська художниця Ольга Машевська – майстриня декоративного народного розпису, зокрема петриківського та самчиківського, якій 2019 року Національною спілкою майстрів народного мистецтва України присвоєно звання «народний майстер». Тамара Позднякова, співзасновник і голова Громадської організації «Україна Плюс», яка наразі проживає і працює в Італії, надала на виставку цікаві самобутні вироби з вовни, старанно виплетені гачком.

Привертають увагу твори, представлені Громадською організацією «Спілка митців “Одолень”». Це – вироби з бісеру атестованих майстрів народного мистецтва України Наталії Артюхової та Оксани Парфус – учасниці виставок в Німеччині, Польщі та Італії, авторські ляльки народного майстра Яни Ісаєнко, мисткині Надії Сердюк та ляльки-мотанки Тетяна Бількевич, оберегові свічки з вощини Світлани Приходько, прикраси на ювелірному дроті Анастасії Куницької, квілінг Тетяни Петраківської тощо.

Показово, що поряд із визначними майстрами на виставці можна побачити ляльки й обереги, старанно виготовлені юними членами гуртка «Український оберіг» Потіївської спеціалізованої школи, а також роботи двох маленьких майстринь – Зоряни й Поліни Ісаєнко (відповідно 9 і 7 років). Яскраві і щирі малюнки цих обдарованих сестричок – учасниць, лауреатів, переможниць міських та всеукраїнських конкурсів приваблюють поєднанням справжньої майстерності виконання зі зворушливою невимушеністю дитячого сприйняття світу.

Загалом виставка «Мультикультурний мікс» дозволяє поринути в світ кольору і форми завдяки безмежній творчій фантазії її учасників, яких об’єднує прагнення до відродження старовинних традиційних технік та мистецької мови, пошук шляхів єднання сталої народної традиції з новими формами виразності, а також безмежна любов до рідного краю.

 

Чекаємо на вас з 10:00 до 18:00 за адресою: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, вул. Лаврська, 9, Велика лаврська дзвіниця.

Зверніть увагу на те, що зараз для відвідування Заповідника діє «Особливий порядок у період дії карантинних обмежень». Ознайомтеся з ним, будь ласка, за посиланням.

YouTube icon
Facebook icon