«(НЕ)СВІДОМА ЦИФРА В МУЗЕЇ» ОДНОДЕННИЙ ОНЛАЙН-СЕМІНАР «НЕСТОРІВСЬКІ СТУДІЇ»

Функції музею сформувалися до появи «цифри» в нашому житті й за своєю суттю залишаються незмінними. В основі діяльності сучасного музею так само лежить збір та зберігання колекції, її вивчення та всебічна презентація.

Стрімка цифризація повсякдення не змінює розуміння феномену музею та його базових функцій. Проте цифрові технології здатні підсилити його роботу, оптимізувати використання ресурсів, забезпечити нову якість медіації тощо. Для цього важливо розуміти, що «цифра» не самоціль, а інструмент, який потребує усвідомленого застосування.

Власне ця усвідомленість використання цифрових технологій в музеї й пропонується як фокус цьогорічного семінару.

Якою має бути цифрова стратегія музею? Чим обумовлюється вибір конкретних підходів та інструментів у межах різних напрямків роботи музею? Які форми взаємодії та типи продуктів найкраще підходять для ефективної комунікації з аудиторією, здатні допомогти «розговорити» колекцію? Зрештою, як це має впливати на роботу з даними, підготовку та впорядкування матеріалів? Зокрема, які схеми метаданих мають бути застосовані ще на етапі обліку та оцифрування предметів, якими мають бути принципи побудови довідкового апарату тощо. Як уможливити об’єднання розрізнених даних окремих інституцій пам’яті для побудови спільних наративів?

Семінар відбудеться на базі Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» 16 грудня 2021 р.

Формат проведення: онлайн (платформа Microsoft Teams)

Реєстрація за посиланням: https://forms.office.com/r/5VYsscR0d7

З програмою семінару можна ознайомитись тут

YouTube icon
Facebook icon