Печерські цікавинки

У цій серії цікавинок оповідаємо про те, як Києво-Печерська відправляла своїх представників із дипломатичними місіями до Петербурга та Москви

Чи відомо вам, що:

після пожежі 1718 р. ієромонах та майбутній архімандрит Києво-Печерського монастиря Роман (Копа) кілька разів їздив до Петербурга з дипломатичними місіями?

Його завдання полягало у встановленні комунікації з впливовими особами при дворі царя Петра І, щоб отримати допомогу на заміну погорілого майна та відбудову споруд на території монастиря. Також йшлося про відновлення документів, які підтверджували лаврську ставропігію і права на земельні володіння. Серед осіб, до яких звертався Роман, були князь Олександр Меншиков (від якого вдалося добитися тільки епізодичних благодіянь, а саме – вкладу пари риз та стихаря до ризниці Успенського собору) та царівна Єлизавета, майбутня російська імператриця. Можливо, спілкування останньої з представниками лаврської братії стало початком її приязні до Києво-Печерського монастиря, яку зазначали сучасники вже за часів її царювання.

Підпис до ілюстрації:

1. Портрет архімандрита Києво-Печерської лаври Романа (Копи). Невідомий художник лаврської іконописної майстерні. Після 1730 р.

Підготувала Ганна Філіпова

YouTube icon
Facebook icon