Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Об’єкти всесвітньої спадщини: практики сталого розвитку міської спадщини»

У четвер, 10 грудня 2020 року, Нацiональним Києво-Печерським iсторико-культурним заповiдником у «Zoom Video Communications» було проведено Міжнародну науково-практичну онлайн-конференцію «Об’єкти всесвітньої спадщини: практики сталого розвитку міської спадщини».

Захід приурочено до 30-ї річниці внесення об’єкта «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра» до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Організаторами заходу виступили – Центр спадщини ЮНЕСКО, Міністерство культури й інформаційної політики України й Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. Конференцію проводили під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Архітектурний ансамбль Софійського собору та монастирський комплекс Києво-Печерської Лаври став об’єктом всесвітньої спадщини 12 грудня 1990 року. Це підтверджує визначну універсальну цінність культурного об’єкта, що підлягає збереженню на благо всього людства. Об’єкт всесвітньої спадщини № 527 «Київ: Собор святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра» став першим від України в списку ЮНЕСКО.

  • Вітальними промовами  онлайн-Конференцію вiдкрили заступниця директора Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Джоті Госаґрагар, перша заступниця Міністра закордонних справ України, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Еміне Джапарова, заступниця Міністра культури та інформаційної політики з питань євроінтеграції Світлана Фоменко, виконувач обов’язків генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник, генеральна директорка Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська. Було зачитано вітальний лист від імені директора Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації Олександра Никоряка.

Після церемонії відкриття учасники онлайн-конференції перейшли до пленарних засідань за тематичними напрямами «Історичне міське середовище», «Економічне процвітання і сталі засоби до існування», «Знання і навички» та «Залучення і участь». На основі презентацій міських об’єктів всесвітньої спадщини – Флоренції, Бордо, Неаполя, Бамберґа, Троґора та Мцхети – експерти обговорили основні виклики й можливості міських спадщин у світі, їхній внесок у сталий розвиток, а також посилення можливостей керівників об’єктів всесвітньої спадщини в сприянні розквіту, життєздатності та миру в містах.

Під час онлайн-конференції національні та міжнародні експерти обмінялися науковими знаннями й практичним досвідом. Серед інших результатів – підвищення обізнаності поміж керівників об’єктів всесвітньої спадщини в Європі, їхніх команд і мереж щодо ролі культури та культурної спадщини в досягненні сталого розвитку, а також визначення факторів, що перешкоджають реалізуванню повного потенціалу культурного внеску в економічний, соціальний та екологічний сталий розвиток.

До онлайн-конференції долучилися представники міських об’єктів всесвітньої спадщини країн Європейського регіону й Східного партнерства, державних і місцевих органів влади, державних і громадських організацій, міжнародні експерти.

Загалом конференція об’єднала учасників із 12 країн світу. У п’ятницю, 11 грудня 2020 року, за результатами конференції захід буде продовжено воркшопом для українських експертів.

 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon