Печерські цікавинки

Чи відомо вам, що:

архітектора Великої лаврської дзвіниці Йогана-Готфріда Шеделя та відомого військового інженера Данила де Боскета пов’язували як професійні, так і дружні стосунки?

Зокрема, де Боскет намагався допомогти Шеделю з кар’єрним зростанням. Так, у 1750 році він збирався залишити останнього замість себе на важливих роботах у Печерській фортеці (передовсім – укріплення гірських схилів над печерами). Тоді де Боскет написав рапорт до Сенату, де, характеризуючи високу кваліфікацію колеги як інженера та архітектора, просив видати йому зарплату розміром у 600 рублів на рік. Схвальні атестати для Шеделя на прохання де Боскета склали також архімандрит Лука (Білоусович), архітектор Іван Мічурін та обер-комендант Печерської фортеці Іван Костюрін. Там йдеться про те, що на території Печерської фортеці Шедель збудував такі муровані споруди: казарми для солдат трьох полків, житловий будинок, казенний дім губернської та гарнізонної артилерійської канцелярії з огорожею та воротами.

Всі ці будівлі не збереглися, хоча деякі з них проіснували до 1783 року. За планами де Боскета, вони розташовувалися за скасованим на той час Вознесенським монастирем.

 

Підписи до ілюстрацій:

1. Територія, над забудовою якої працював Шедель, на плані Києва 1713–1715 рр.

2. Т.зв. «мур де Боскета» в Києво-Печерській лаврі. Сучасне фото.

 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon