Конференція «Дидактика історичних музеїв: сучасні методи навчання критичному осмисленню історії». м. Дніпро, Культурно-діловий центр «Менора»

4–6 вересня 2019 року у Центрі «Менора» тривала Міжнародна конференція для музейних працівників «Дидактика історичних музеїв: сучасні методи навчання критичному осмисленню історії», організована Харківським офісом Фонду Конрада Аденауера в Україні за підтримки Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума».

На запрошення керівництва Фонду у роботі конференції взяли участь працівники відділу музейно-освітньої роботи НКПІКЗ, а саме: начальник відділу Олег Топилко та фахівець І категорії Діана Маринич.

Метою заходу було ознайомлення із сучасними методами презентації історії у музеї та сприяння налагодженню контактів між історичними і краєзнавчими музеями, насамперед у Східній Україні.

У конференції взяли участь понад 60 працівників історичних музеїв із різних регіонів України. Під час роботи наукового форуму обговорили  широке коло питань щодо модерних підходів до організації музейного простору і формулювання актуальних історичних наративів.

Із вітальними промовами до учасників конференції звернулись: Тім Б. Петерс, керівник Харківського офісу Фонду Конрада Аденауера в Україні та д-р Ганс-Герт Пьоттерінг, екс-президент Європарламенту (2007–2009), голова наглядової ради спорудження Будинку Європейської Історії, Уповноважений Фонду Конрада Аденауера з питань Європи. Останній  наголосив, що засадничими принципами Європейського Союзу на підґрунті   Декларації Шумена є європейська солідарність та взаєморозуміння.

Працівники Заповідника виголосили доповідь «Театралізації як дієвий засіб у популяризації історико-культурної спадщини». З метою наочного розкриття теми вони презентували лекцію-виставу «Куди прямуєш, о Русь свята?» та програму «Музейне дозвілля для дітей та дорослих». Анатолій Горовий, автор сценарію та виконавець ролі прп. Нестора Літописця також взяв участь у роботі конференції.

Протягом трьох робочих днів учасники заходу заслухали та виголосили доповіді, присвячені музейній дидактиці в Україні та світі, обговорили актуальні фахові питання, ознайомилися з експозицією Музею «Пам’ять єврейського народу і Голокост в Україні», а на завершення взяли участь у панельній дискусії за участі модератора заходу, журналіста, телеведучого Філіпа Диканя.

 

Більше інформації за посиланням:

http://tkuma.dp.ua/ua/2015-02-17-11-50-31/novosti/2657-u-dnipri-rozpochalas-mizhnarodna-konferentsiya-didaktika-istorichnikh-muzejiv-suchasni-metodi-navchannya-kritichnomu-osmislennyu-istoriji?fbclid=IwAR3IlofJnMb2OFbWoWfDwwfQgPz8omUPFOP2cRoFDO7VOcW0SlPeImzrsKk

http://www.djc.com.ua/news/view/new/?id=21914&fbclid=IwAR2z0O3gWR49om_W70i8Q4yu6kUZEaNOC0cAL1LUlWTm3QKUMN6Rp21A7A8

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon