6–7 грудня 2018 року у Національному Києво-Печерському історико-культурного заповіднику проходить ХХІІІ Міжнародна наукова конференція «Могилянські читання: Дослідження сакральних пам’яток України»
6 грудня 2018 року о 10-00 у корпусі № 25 (лекторій) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника вже 23-й раз розпочав роботу Міжнародний науковий форум «Могилянські читання».
Відкрив конференцію в.о. генерального директора О. В. Рудник. Він привітав учасників і всіх присутніх із цією важливою подією, побажав успіхів, плідних дискусій та творчої наснаги.
Започаткований 1996 року форум став своєрідною «науковою візитівкою» Заповідника. За цей період у ньому взяли участь понад півтори тисячі науковців із різних регіонів України, ближнього і дальнього зарубіжжя.
Кожен проведений захід було присвячено вивченню певного кола питань, пов’язаних як із історичними пам’ятками України, так і Києво-Печерського заповідника, дослідженню їхнього минулого, збереженню та реставрації архітектури, предметів матеріальної культури тощо.
Переважно на цьогорічній конференції розглядатимуть проблеми дослідження сакральних пам’яток України. В її роботі беруть участь близько ста науковців із Києва, Чернігова, Львова, Харкова, Луцька, Святогірська, Бережан, інших міст України та наші гості з Польщі та Румунії.
Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник здійснює і низку практичних заходів щодо реставрації та збереження сакральних споруд. Зокрема, проводяться роботи у Троїцькій надбрамній церкві, розпочато реставрацію Онуфріївської вежі, вже відреставровано і відкрито для прийому відвідувачів Південну (Годинникову) вежу, заплановано консерваційні та реставраційні роботи на інших пам’ятках. Тож можемо впевнено говорити, що наукові дослідження співробітників Заповідника мають не тільки теоретичну вагомість, але й практичне застосування.
Програма за посиланням